AEK pakt na titel ook de Griekse beker

AEK Athene heeft de Griekse beker gewonnen. De landskampioen won in de finale met 2-0 van PAOK.

De bekerfinale kende een dramatische start voor AEK. Al na zes minuten werd rechtsback Lazaros Rota een rode kaart van het veld gestuurd. Twintig minuten later opende Harold Moukoudi de score voor de ploeg uit Athene. In de 92e minuut maakte Paolo Fernandes de 2-0.

Het was nog een hele klus om een locatie te vinden voor de bekerfinale, vanwege veiligheidsproblemen. De Griekse voetbalbond wilde in eerste instantie de finale in het buitenland spelen, maar stuitte op veel bezwaren. Uiteindelijk werd het duel gespeeld in het Panthessaliko Stadion in Volos, zonder publiek.

Grote rivaliteit

Wedstrijden tussen AEK Athene en PAOK Saloniki staan ook bekend als de ‘derby van de dubbelkoppige adelaars’. Beide clubs hebben dezelfde wortels, namelijk vluchtelingen uit Constantinopel die in 1922 na het einde van de Grieks-Turkse Oorlog en de ‘Megali Katastrofi’ moesten vertrekken uit het huidige Turkije. Ook gebruiken ze hetzelfde logo: de dubbelkoppige adelaar (zwart en geel voor AEK, zwart en wit voor PAOK).

De rivaliteit tussen AEK en PAOK beperkte zich jarenlang tot het veld. Sinds de Griekse bekerfinale van 2017 heerst er een doorlopende, intense strijd tussen de twee supportersgroepen die ook buiten de lijnen wordt uitgevochten.

Het profvoetbal in Griekenland wordt al tientallen jaren geteisterd door fangeweld. De bekerfinale wordt bijna ieder jaar ontsierd door hevige rellen.

One Response to AEK pakt na titel ook de Griekse beker

  1. […] AEK pakt na titel ook de Griekse beker […]

Geef een reactie

Vul je gegevens in of klik op een icoon om in te loggen.

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log uit /  Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log uit /  Bijwerken )

Verbinden met %s

Deze site gebruikt Akismet om spam te bestrijden. Ontdek hoe de data van je reactie verwerkt wordt.

%d bloggers liken dit: