
Het Europees Parlement organiseert in september een evenement ter nagedachtenis aan Manolis Glezos, die dit jaar 100 zou zijn geworden. Het initiatief is afkomstig van de Linkse Fractie van het EP.
De Griekse politicus en verzetsheld werd geboren op 9 september 1922 en overleed op 30 maart 2020. Glezos is vooral bekend vanwege zijn aandeel in het verzet in de Tweede Wereldoorlog en het neerhalen van de Nazi-vlag van de Akropolis tijdens de Duitse bezetting.
Het evenement in september zal samenvallen met de officiële onthulling van de vergaderruimte in Brussel die naar Manolis Glezos wordt vernoemd. Volgens het Europees Parlement was hij ‘een belangrijke figuur in het nationale verzet tegen het fascisme’.
Manolis Glezos zat in 1984 een half jaar in het Europese Parlement. Bij de Europese verkiezingen van 2014 was de toen 91-jarige Glezos kandidaat namens SYRIZA. Hij kreeg ruim 430.000 stemmen, meer dan enig ander Grieks kandidaat-lid. In juli 2015 gaf hij zijn Europese zetel op.
[…] Europees Parlement eert Manolis Glezos […]