Yiannis Boutaris is van plan om zich komend voorjaar kandidaat te stellen voor een derde ambtstermijn als burgemeester van Thessaloniki.
“Ik zal burgemeester zijn tot mijn honderdste”, aldus de 76-jarige Boutaris. Hij wilde zijn kandidatuur eigenlijk pas na de zomer bekend maken, maar moest da gedwongen eerder doen nadat bekend werd dat de datum voor de lokale verkiezingen was verschoven van oktober 2019 naar mei van dat jaar.
Boutaris is sinds 2010 burgemeester van Thessaloniki, bij zijn herverkiezing in mei 2014 kreeg hij 58 procent van de stemmen. Boutaris is een a-typische politicus die geen deel uitmaakt van de gevestigde politieke orde in Griekenland. Van oorsprong is hij zakenman en succesvol wijnmaker.
Ook is Boutaris een uitgesproken criticus van extreemrechts en fascisme en steunt hij openlijk de Gay Pride in zijn stad. In mei van dit jaar werd hij na een herdenkingsceremonie voor de Pontische genocide aangevallen door een groep extreem-nationalisten.
[…] Boutaris gaat voor derde termijn […]