Griekenland heeft voor het eerst in drie jaar weer voet gezet op de financiële markten. Met de uitgifte van staatsobligaties met een looptijd van vijf jaar heeft de overheid 3 miljard euro opgehaald.
De emissie van obligaties was een test om te zien of investeerders weer vertrouwen hebben in Griekenland sinds de financiële crisis. Lange tijd kon Griekenland wegens een gebrek aan vertrouwen in de Griekse staatsobligaties alleen tegen torenhoge rentes geld lenen.
Er was veel belangstelling voor de veiling. Vanwege de grote belangstelling kon Griekenland de rente op de obligaties naar beneden bijstellen, van een geplande 4,875 procent naar 4,625 procent.
De opbrengst van de emissie gebruikte Griekenland voor de gedeeltelijke aflossing van Griekse obligaties die aflopen in 2019.
[…] Griekenland maakt rentree op kapitaalmarkt […]